Ben Fero’dan hayvanseverleri kızdıracak klip

Ben Fero isimli rap şarkıcısının Demet Akalın’la birlikte çektiği son klibinde yavru bir kaplanı sürekli ön plana çıkarması tepkilere yol açtı

Ben Fero

Genellikle rap şarkıcılarının çektiği kliplerde lüks arabalar, sexy dansçılar, pahalı takılar, saçılan paralar gibi sıradışı görüntülere alışığız. Bu akımın daha bir ilginç olanı ise vahşi hayvanlara yer verilen kliplerin çekilmesi.

Özellikle petrol zengini arapların gösteriş olarak beslediği kaplan, aslan, puma vb. vahşi hayvanlar doğal ortamlarından koparılarak lüks yaşamın köleleri haline getiriliyorlar.

Ben Fero, Youtube’da yayınlanan ve kısa sürede en çok izlenenler listesine adını yazdıran “Demet Akalın” isimli klibinde yavru bir kaplan ve yılana yer verdi. Her ne kadar bunu hayvan sevgisine bağlayanlar olsa bile yavru bir kaplanın klipte oynatılmasına tepkiler gelmeye başladı.

Leonardo DiCaprio’da büyük tepki toplamıştı

Amerikalı ünlü aktör Leonardo DiCaprio,
“The Wolf of Wall Street” filminde bir şempanzeyle birlikte rol aldığı için büyük tepki toplamış ve bir daha asla vahşi bir hayvanın olduğu projede yer almayacağını açıklamıştı .

Film setinde bir şempanzeyle birlikte oynayan aktör hayvan hakları örgütünün yazılı protesto yayınlamasına neden olmuştu. Leonardo`nun hayvan haklarına saygılı bir insan olarak nasıl böyle bir hataya düştüğünü anlamadıklarının altını çizen PETA,”Umuyoruz ki Leonardo DiCaprio bir daha böyle bir senaryo eline geldiğinde hayvanların daha küçük yaştan annelerinden ayrılarak türlü işkencelerle rollerine adapte edildiklerini unutmaz.” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Önceki İçerikKöpeklerde davranış bozukluğu-agresyon düzenlemesi
Sonraki İçerikKoronavirüs evcil hayvanlara bulaşır mı?