in

Köpeklerde davranış bozukluğu-agresyon düzenlemesi

Köpeklerde davranış bozukluğu, önüne geçilebilir bir durumdur.

Köpeğiniz kronik havlama, dışkı yeme, evin içine dışkılama, eşyaları kemirme, ısırma, eşeleme, eşya sahiplenme vb. gibi hiç istemediğimiz davranışlar sergiliyorsa bunun adı davranış bozukluğudur. Bu yazımızda köpeklerde davranış bozukluğu hakkında çözüm ve bilgiler bulacaksınız.

Köpek neden davranış bozukluğu geliştirir ?

Köpeklerde davranış bozukluğunun en temel sebebi; köpeğin sosyalleşme dönemini doğru geçirmemesinden kaynaklanır. En bilinen diğer sebep ise köpeğin temel eğitim komutlarını bilmiyor olmasından geçer. Temel eğitim adı üstünde tıpkı okuma yazma öğrenmek gibi önemlidir. Bu komutları bilmeyen bir köpekle yaşamak gerçekten hem köpek sahibi açısından hemde köpek açısından çok zordur. Temel eğitimini tamamlayan bir köpek bir davranış kazanır ve karakterini geliştirebilir. TEMEL EĞİTİM konusunda destek almak için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz

Köpeklerde davranış bozukluğu seviyeleri

Tecrübelerimiz gösterdi ki köpeklerde davranış bozukluğunun büyük çoğunluğu insan kaynaklıdır. Köpeğin temel ihtiyaçlarının karşılanmaması, sosyalleşme döneminde yapılan yanlışlar, kısıtlı alan, yetersiz egzersiz, izole bir yaşam vb. birçok durum davranış bozukluğuna yol açar.

Köpeklerde davranış bozukluğu SARI – TURUNCU ve KIRMIZI seviye olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir köpek sahibini ısırıyorsa bu KIRMIZI seviye dediğimiz ve en ciddi davranış bozukluğudur.

Köpekler için “Psikoljik Rehabilitasyon”

VER PATİNİ olarak uzman eğitmenlerimizle köpeğinizin davranış bozukluğu ve agresyon problemlerine psikolojik rehabilitasyon çözümleri getiriyoruz. Yukarıda sıraladığımız istenmeyen davranışları ötelemek ya da önemsememek köpeğinizin ilerleyen süreçte çıkmaza girmesine sebep olacağı gibi, hayatı hem onun hem de sizin için yaşanmaz kılabilir.

Ver Patini yerinde eğitim sistemiyle köpeğiniz kendi evinden, alanından ve sahibinden ayrılmayacağı için herhangi bir korku, tedirginlik ve endişe duymadan, pozitif pekiştirme ve operant şartlanma yöntemiyle hem eğlenecek hem de öğrenecek.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Gelin birlikte çalışarak köpeğinizin mutlu bir köpek olmasının ilk adımını atalım. BİZE ULAŞMAK İÇİN : 0545 557 19 74 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz

Köpeklerde davranış bozukluğu düzenlemesi ; Kronik havlama, dışkı yeme, evin içine dışkılama, eşya kemirme, ısırma, eşeleme, eşya sahiplenme vb. düzenliyoruz

Bizi Facebook ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Unutmayın; Köpeklerde davranış bozukluğu giderilebilir

Paylaş

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

What do you think?

Written by Hakan Dinçer

“Can Suyu” Bu bir yaşatma projesidir

Ben Fero’dan hayvanseverleri kızdıracak klip