Golden Retriever Köpek Eğitimi Ve Özellikleri

golden retriever köpek eğitimi
golden retriever köpek eğitimi

Dünya üzerinde en popüler köpek türlerinden biri olan Golden Retriever uyumu ve zekâsı ile de bunu hak ettiğini bizlere göstermektedir. İzmir köpek eğitim merkezi Verpatini olarak bu yazımızda sizlere Golden Retriever özellikleri ve Golden Retriever köpek eğitimi nasıl verilir hakkında bilgiler paylaşacağız. Köpek eğitimi günümüzde çok önemli bir konu haline gelmiştir. Siz de köpeğiniz için en doğru kararı vermek ve onun en doğru ellerde eğitim almasını istiyorsanız ve İzmir köpek eğitmeni arayışında iseniz doğru adrestesiniz.

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever köpek cinsi ilk olarak insanlara av ortamında yardımcı olması için eğitilmiştir. Tarihte de ilk olarak İngiltere’de görülen Golden cinsi Dünya üzerinde orta boy köpek kategorisinde yer almaktadır. Golden cinsi köpeklerin güzel bir görünüme sahip olması, sevecenliği, insanlara karşı sıcakkanlı olması, uyumu ve zekâsı ülkemizde de birçok aile tarafından sahiplenilmektedir.

Golden Retriever köpeklerin koku alma özellikleri oldukça gelişmiştir. Bu sebeple de arama kurtarma ve polis köpeği olarak günümüzde de yetiştirilmektedir.

Golden cinsi köpeklerin pozitif bir enerjiye sahip olması, muhteşem güzellikteki görünüşleri çevresindeki insanlara moral ve motivasyon verir. Sahibi ile arasında çok güçlü bağlar kurabilen köpek ırkları arasında yer alan Golden Retriever ilgi eksikliğinde de küsme ve psikolojik sorunlar yaşamaya yatkındır.

Golden Retriever cinsi köpeklerin insanlara uyumlu olma özelliğinden dolayı ev ortamında bakılması en uygun köpek türlerinden biridir.

Golden Retriever Fiziksel Özellikleri

Kahverengi, krem ya da sarı renkte tüylere sahip olması en belirgin özelliklerindendir. Tüylerinin kürklü yapısı da Golden Retriever cinsi köpeklerin sevimliliğine sevimlilik katmaktadır. Gözleri genelde koyu renkte olan Golden cinsi köpeklerin göz kenarları da kahverengidir. Kafa yapısında belirgin bir şekilde alın çıkıntısı vardır.

Golden Retriever erkek 55-61 cm yüksekliğinde olabilir iken dişi Golden Retriever ise 51-56 cm yüksekliğinde olabilmektedir. Ağırlıkları ise erkek Golden Retriever için 27-36 kg aralığında değişmekte iken dişi Golden Retriever köpeklerde 25-32 kg olarak değişkenlik göstermektedir. Golden Retriever köpeklerin ortalama yaşam süresi 10-15 yıl arasında değişmektedir.

Golden Retriever Köpek Eğitimi İzmir

En zeki köpek türlerinden biri olan Golden Retriever köpeklerin eğitimi de çok önemlidir. Golden Retriever köpek eğitimi çok kolay verilmektedir. Temel ve ileri itaat eğitimi gibi eğitimlerde oldukça başarılı olurlar.

golden köpek eğitimi izmir
golden köpek eğitimi izmir

İzmir köpek eğitimi alanında uzman eğitmenler eşliğinde yılların verdiği tecrübe ile Golden Retriever köpek eğitimi yüzde yüz başarı ile sonuçlandırıyoruz. Golden Retriever köpekler hem ev ortamında hem de bahçe gibi yaşam alanlarında uyumlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler. Özellikle çocuklara karşı pozitif olması uysal ve insan canlısı bir köpek olarak tanınmasını sağlamıştır.

Özellikle ilk defa evcil hayvan besleyecek kişilere Golden cinsi köpek sahiplenmelerini tavsiye ederiz. Uyumu ve zekası ile diğer köpek cinslerine göre oldukça fark yaratan bu köpek türü inanıyoruz ki sizler için de çok güzel bir yol arkadaşı olacak… İzmir Golden Retriever köpek eğitimi için bizimle iletişime geçebilir dilerseniz köpek eğitim merkezimizde dilerseniz kendi evinizde temel ve ileri itaat eğitimlerini aldırabilirsiniz.

Golden Retriever Bakımı

Uyumlu olması, zeki ve sevgi dolu olması Golden Retriever köpeklerin bakımını da kolaylaştırmaktadır. Muhteşem güzellikteki tüylerinin her gün taranması ya da sık aralıklarla taranması gereklidir. Ağız kokusunu önlemek için ise diş fırçalama rutinlerinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Golden Retriever köpek bakımında önemli olan bir diğer husus ise banyo konusudur. Golden Retriever cinsi köpeklerin çok sık yıkanmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çünkü suyu seven bir köpek türü olsa da çok kolay bir şekilde hasta olabilen köpek cinslerinden biri olarak bilinmektedir.

Golden Retriever köpekler beslenmesine ve tüylerinin bakımına dikkat edilirse sağlıklı, parlak ve güzel bir görünüme sahip olurlar. Enerjik bir köpek türü olduklarından dolayı gün içerisinde yapılması gereken egzersizlerinin de aksatılmaması gerekir. Duygusal bir köpek cinsi olduklarından dolayı aksatılan egzersizler nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayabilirler.

Tüm canlı türlerinde olduğu gibi sağlıklı beslenme, rutin sağlık kontrolleri, huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı ile Golden Retriever köpeğiniz ile mutlu bir bağ kurabilirsiniz. Golden Retriever köpek eğitimi daha fazlası hakkında bilgi almak için İzmir köpek eğitim uzmanı arayışında iseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikEvde Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikEn Çok Sahiplenilen Köpek Türleri Hangileridir?